Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων

Σας ενημερώνουμε ότι , στο πλαίσιο της Πράξης: «Ενίσχυση και ενδυνάμωση της κοινωνικοσυναισθηματικής ανάπτυξης και ανθεκτικότητας των μαθητών μέσω του θεσμού Ψυχολόγου του Τομεακού Προγράμματος «Ανθρώπινο Δυναμικό και Κοινωνική Συνοχή» του ΕΣΠΑ 2021-2027 , τοποθετήθηκε, με απόφαση του Δ-ντή Δ΄ Αθήνας, Ψυχολόγος στο Σχολείο μας.
Κάθε Τετάρτη η ψυχολόγος θα εργάζεται στο Σχολείο μας. Έργο της είναι η υποστήριξη
των μαθητών ,των γονέων και των εκπαιδευτικών του Σχολείου με στόχο την προαγωγή της ψυχικής υγείας των μαθητών –μαθητριών.
Παρέχεται ,στο πλαίσιο του Σχολείου, η δυνατότητα συμβουλευτικής γονέων.
Τρόπος επικοινωνίας: Μπορείτε να στείλετε μήνυμα με τα στοιχεία σας για ατομική
συνάντηση με την ψυχολόγο (Αναστασία Πυργιώτη) στο προσωπικό της mail
( anpyrgioti@gmail.com ) . Επιπρόσθετα εξακολουθεί να ισχύει και ο τρόπος επικοινωνίας με το Σχολείο στα τηλέφωνα 2109821203 -2160019967 ή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείοl (mail@8dim-p-falir.att.sch.gr)
Σας υπενθυμίζουμε επίσης το πρωτόκολλο συνεργασίας μας:

Πρωτόκολλο Συνεργασίας Σχολείου –Οικογένειας:
Πρώτο επίπεδο Επικοινωνία και συνεργασία Εκπαιδευτικού Τμήματος και Οικογένειας.

Δεύτερο επίπεδο Συνεργασία Διευθυντή, Παιδαγωγικής Ομάδας τμήματος και Οικογένειας αφού πρώτα προηγηθεί η συνεργασία της παιδαγωγικής ομάδας του τμήματος (αν κριθεί απαραίτητο, καλούνται οι γονείς).

Τρίτο επίπεδο Συνεργασία Συλλόγου Διδασκόντων (αν κριθεί απαραίτητο καλούνται οι γονείς)

Τέταρτο επίπεδο Συνεργασία Συμβούλου Εκπαίδευσης , Σχολείου & Οικογένειας

Πέμπτο επίπεδο Συνεργασία ΚΕΔΑΣΥ, Συμβούλου Εκ-σης, Σχολείου & Οικογένειας